Naptár

Már
29
pén
Festőest @ Kamaraerdei Közösségi Ház
Már 29 @ 17:00 – 18:00
The Doors emlékzenekar koncert @ PostART
Már 29 @ 20:00 – 21:00
ápr
1
hét
Salvador Dalí művészete // Művészetek sorozat @ Jókai Mór Művelődési Központ
ápr 1 @ 19:00 – 20:00
ápr
13
szo
Gypo Circus akusztik @ PostART
ápr 13 @ 20:00 – 21:00
ápr
25
csü
Szűcsinger – Szűcs Krisztián-Szálinger Balázs est / Jókai napok @ Jókai Mór Művelődési Központ
ápr 25 @ 19:00 – 20:00
ápr
27
szo
Főzőverseny Szőke Andrással @ Jókai Mór Művelődési Központ
ápr 27 @ 15:00 – 20:00
máj
1
sze
Budaörs Fesztivál 2019. @ Budaörs
máj 1 @ 19:00 – máj 5 @ 20:00
Budaörs Fesztivál 2019. @ Budaörs

A Budaörs Fesztivál városunk kiemelt összművészeti kulturális eseménye május első hetében. Kiállítások, koncertek, filmvetítések, nyitott műhely és nyitott próba, kerek asztal beszélgetés, utcazene, gyerekprogramok az egész családnak

2019. május 1. szerda

PostART kulturális színtér (Clementis L. utca és Ébner Gy. köz sarok)

19.00 Beck Zoltán (30Y)  szerzői estje

20.30 Fran Palermo

  1. május 2. csütörtök

Városháza (Szabadság út 134.)

18.00 M. Péter János erdélyi festőművész emlékkiállításának megnyitója – aula

A kiállítást megnyitja: Szegedi – Szabó Béla író

Közreműködik: Szorcsik Kriszta színművész, Péter János – fuvola (Firkin)

18.30  Fesztivál megnyitó – beszédet mond Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere – díszterem

18.40 Firkin akusztik koncert – díszterem

Közreműködik: Szalóki Ági, Göttinger Pál és a Csicsergők gyerekkórus

 

Városi ifjúsági Klub (Károly király út 3.)

19.00 Malter Vándor Filmfesztivál

Amatőr független filmtől, a profi, stúdióban készült alkotásokig a Malter Filmfesztivál helyet biztosít azoknak a finom, harsány és szikrázó árnyalatoknak is, amelyeket nem lehet mindenhol megtalálni. Szélesen merít, mert így akadnak fel a hálón igazi gyöngyszemek.

  1. Blokk – támogatói díjas filmek (74 perc)

Gyimesi Anna – Negyven év/Forty years – 16 perc

Bernáth Szilárd – Fizetős nap / Pay day – 22 perc

Baranyi Benő – Bújócska / Hide and seek – 15 perc

Schwechtje Mihály – Ready Or Not / Aki bújt, aki nem – 11 perc

Wunder Judit – Kötelék 10 perc

  1. blokk fődijas filmek (69 perc)

Dombrovszky Linda – Kockaember/Cube man – 19 perc

Csihar Arion – Friss Hús – 27 perc

Kis Hajni – Last Call – 23 perc

 

PostART kulturális színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)

19.00 Goodbye Darjeeling

20.00 Pion & The Unicorns

21.30 Hommage du acoustique á Parazol

         (Ivan & the Parazol akusztik koncert)

 

Tűzoltó Szertár Kávézó (Templom tér 1.)

20.00 Oti Voice & Bass

 

  1. május 3. péntek

Zichy Major (Clementis László utca 22.)

 18.00 Tavaszi tárlat – Áramlat

A BUM művészeinek és vendégeinek közös kiállítása

 

Kálvária tér

18.00-21.00 Muzsikáló terek

Játszik: a ToSoDa Projekt, a Bajdázó és a Kodachrome

Szabadtéri kiállítás, Borkas fröccsbusz – a Monostor Borház borai

Városi ifjúsági Klub (Károly király út 3.)

 

19.00 Malter Vándor Filmfesztivál

vetítés után találkozás az alkotókkal

  1. Blokk – támogatói díjas filmek (74 perc)

Gyimesi Anna – Negyven év/Forty years – 16 perc

Bernáth Szilárd – Fizetős nap / Pay day – 22 perc

Baranyi Benő – Bújócska / Hide and seek – 15 perc

Schwechtje Mihály – Ready Or Not / Aki bújt, aki nem – 11 perc

Wunder Judit – Kötelék 10 perc

 

  1. blokk fődijas filmek (69 perc)

Dombrovszky Linda – Kockaember/Cube man – 19 perc

Csihar Arion – Friss Hús – 27 perc

Kis Hajni – Last Call – 23 perc

 

Evangélikus templom (Szabadság út 75.)

18.30 Csak könnyedén – kórus muzsika másképpen

         a Pro Musica kórus koncertje

 

A Garázs Galéria, Köztér18 Közösségi Alkotótér (Köz tér 18.)

19.00 IKI  – Szabó Eszter Ágnes képzőművész kiállítás megnyitója

A kiállítást megnyitja: Lublóy Zoltán kerámiaművész

Köszöntőt mond: Vágó Csaba kabinetvezető

 

PostART kulturális színtér (Clementis l. u. és Ébner Gy. köz sarok)

11.00 Vacsora 5 személyre – nyílt próba – rendező: Böröndi Bence (a Budaörsi Latinovits Színház előadása)

17.00 A mai kulturális igények – kerekasztal beszélgetés

A beszélgetés résztvevői: Sárik Péter jazz zongoraművész, zeneszerző, tanár, Bernáth Szilárd filmrendező, Tótth Benedek író, Czeglédi Szabolcs zenész, a Bánkitó fesztivál program szervezője, manager, Győrfi András képzőművész, Dóri Éva közművelődési szakember, Berzsenyi Bellaagh Ádám színházigazgató, rendező

Moderátor: Horváth-Töreki Gergely

19.30 Sárik Péter Trió feat. Falusi Mariann Jazzkívánságműsor magyarul

21.00 Csaknekedkislány

22.30 ék

 

  1. május 4. szombat

Helyszín: Szabadság út lezárt szakasza

Nagyszínpad (Károly király úti körforgalom)

10.00  Vásári mulatság – Langaléta Garabonciások

11.00 Lovászi Edina – családi koncert

12.30 Bretzfeld testvérvárosi műsor: Bretzfeldi Fúvószenekar és Tangóharmónika Együttes

14.00 – 16.00 hangbeállás

16.00 Soulwave

17.15 skeemers

18.30 aurevoir

20.30 Anna and the Barbies

22.30 Hiperkarma

 „Kultutca”: Színházak utcája, Vurstli utca  utcazene, Ládafia Bábszínház, BÁBaKALÁCS Bábszínház, Paprika Jancsi Csúzlizdája, Felhővadászat, Kádár Ferkó Fotószínháza, Molyolda – régi idők játékai, Vitéz László Bábautomata, Egérparádé, Babtársulat

  • Színház két keréken – a Fillary Team közreműködésével
  • kézműves bemutatók, olvasó sarok, ínyencségek
  • vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások

 

PostART kulturális színtér

18.00 Fénypecázás – Bach Máté fotográfus kiállítás megnyitója

A kiállítást megnyitja: Závory Andrea

Közreműködik:  Uknow duo

 

  1. május 5. vasárnap

PostART kulturális színtér

10.30-15.00 Post(OPEN)ART – Ecseteljünk közösen!

 

Művészek, akiket nézhetünk munka közben:

Győrfi András festőművész, Debreczeny Zoltán festőművész,

  1. Kovács Péter fémszobrász, Korbely István képzőművész, Szőke Péter Jakab festőművész, Molnár Regina akvarellista, Ludwig Dániel festőművész

 

Budaörsi Tanoda udvara (Templom tér 15.)

14.00- 20.00 Folk-udvar

fotókiállítás, koncertek, gasztronómiai ételkóstoló, hangszer bemutató, népviseletek bemutatója, folk kocsma

Közreműködik a Romano Glaszo, Budaörsi Népzene Tanoda, Fricska együttes, Farkas Zsolt és a Khamoro együttes, Karaván Familía, Mata András

 

Sportcsarnok (Budaörs, Hársfa u. 6.)

18.30    Zárókoncert: Bizet-Scsedrin: Carmen-szvit és Ravel: Bolero

VIVART Budaörsi Sinfonietta

Vezényel: Török Géza Liszt-díjas és Hauser József-emlékdíjas

karmester

 

  1. május 1-5. P. Kovács Péter szobrász kiállítása a PostART kertjében

 

A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!

A műsorváltozás jogát fenntartjuk!

További információ: www.budaorsfesztival.hu

máj
18
szo
Gyerekmajális @ Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház
máj 18 egész nap